1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan Belediyesi - Balkanlar Işbirliği

Sincan Belediyesi - Balkanlar işbirliği

Sincan Belediyesi Ramazan ayının bereketini ülke sınırları dışına taşıdı. Sincan Belediyesi, Ramazan Ayının paylaşmak olduğu bilinci ile Kosova, Makedonya ve Bosna Hersek’ de iftar sofraları kurdu. Sincan Belediyesi kurduğu iftar sofralarıyla 3 farklı ülkede 4 ayrı noktada yaklaşık 13 bin 775 kişiyi ağırlamayı hedefliyor.

 

Ramazan Ayı’nda mekânlar farklı olsa da dualar ve gönüller bir… Ramazan’ı Şerifin en anlamlı şekilde geçmesi için harekete geçen Sincan Belediyesi, sadece Sincan’da yaptığı hizmetler ile sınırlı kalmadı ve Sincan’dan Balkanlara uzanan kardeşlik sofraları kurdu. Sincan Belediyesi, kardeş belediyeler Kosova’nın Prizren Belediyesi,  Bosna Hersek’in Doboy Yug ve Travnik Belediyesi ve Makedonya’nın Struga Belediyesi sınırları içinde iftar çadırları kurarak Anadolu hoşgörüsünü Balkanlara taşıdı.

İftar sofralarıyla kardeşlik bağlarını güçlendiren Sincan Belediyesi, paylaşmanın, dostluğun ve birlikteliğin sınır tanımadığını da bir kez daha gözler önüne serdi. Bu kardeşliğin pekişmesi adına Sincan Belediyesinden bir heyet de kardeş belediyelerle aynı sofrada buluştu. Ramazan’ın bereketini Balkanlardaki Müslüman kardeşlerimizle paylaşan heyet, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın da selamını iletti.

“İYİLİĞİ PAYLAŞIYORUZ”

 

Ramazan Ayı’nın birlik ve beraberlik olduğunu her fırsatta vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna paylaşmanın öneminden ve Ramazanın gönül ayı olduğundan bahsetti. Başkan Tuna “Ramazan Ayı gönüllerin birleştiği mübarek bir aydır. Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da umudu, kardeşliği, iyiliği paylaşıyoruz; iyilikleri bereketlendirmek için çalışıyoruz. Bizlerden çok uzaklarda olan sevgili kardeşlerimiz için düzenlediğimiz iftar yemekleri ile yanlarında olamasak da kalplerimizi ve dualarımızı iftar sofralarında birleştiriyoruz ” dedi.