1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan Belediyesi Çözüm Üretiyor

Sincan Belediyesi çözüm üretiyor

Sincan Belediyesi Çözüm Merkezi, çözüm üretmeye devam ediyor.  Vatandaşlara daha hızlı, etkin ve kaliteli hizmet sunmak için 444 4 762 numaralı canlı destek hattı üzerinden öneri ve talepleri kabul ediyor. Sincan Belediyesi, 2017 yılının başından itibaren 44 binden fazla çağrıyı yanıtladı.

 

Sincan’da sorular yanıtsız kalmıyor. Çözüm odaklı belediyecilik hizmetleriyle vatandaş memnuniyetini ön planda tutan Sincan Belediyesi, Çözüm Merkezi ile vatandaşların talep ve önerilerine anında yanıt veriyor.  Sincan’ da çözümün adresi olan 444 4 762 numaralı Sincan Belediyesi Çözüm Merkezi 7 gün 24 saat ilçe sakinlerine kesintisiz hizmet sağlıyor. Pratik temas kurmak, sorunları hızlı ve ilk ağızdan çözüme kavuşturmak için sosyal ağları etkin bir şekilde kullanan Sincan Belediyesi Çözüm Merkezi, vatandaşların istek, öneri ve sorularını, ilgili müdürlüklere elektronik ortamda yönlendiriyor. İlgili birim sorunu gerekirse yerinde de görüp vatandaşlara da en kısa sürede yanıt veriyor. Belediye hizmetleri hakkında yapılan bilgilendirmelerin yanı sıra diğer resmi kurumlardan istek ve önerisi olan vatandaşların talepleri de ilgili kuruma aktarılıyor.

2017 yılının ilk yarısında vatandaşlardan gelen 44 binden fazla çağrıyı cevaplayan Sincan Belediyesi Çözüm Merkezi, konuşmaları kayıt altına alarak gerekli işlemleri kısa sürede tamamlayıp vatandaşları bilgilendiriyor. Yaptığı hizmetlerle diğer belediyelere de örnek olan Sincan Belediyesi, Çözüm Merkezi uygulamasında da farkını ortaya koyuyor. Taleplerini belediyeye hem sanal ortamdan hem de iletişim hattından ulaştıran vatandaşlar ilgili konunun çözüme kavuşturulup kavuşturulmadığına da kendisi onay vererek karar veriyor.

Çözüm merkezine gelen isteklerin yanı sıra; Whatsapp, Cimer, Bimer, Twitter, Facebook, Mail ve Sincan Belediyesi Web Sayfası üzerinden gelen talepleri tek bir ekranda birleştiren Sincan Belediyesi sorulara çok kısa bir sürede yanıt verebiliyor. Daha sonra işlemler hakkında vatandaşlara geri dönüş yapılarak konu ile ilgili bilgilendirme sağlanıyor.

HİZMET VATANDAŞIN AYAĞINDA


Sincanlılara profesyonel ve kaliteli hizmet sunmak için gerekli alt yapıyı sağlayarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna "Göreve geldiğimiz günden bu yana gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin kalitesini arttırmak için çalışıyoruz. Zamanın son derece önemli olduğu günümüz koşullarında, vatandaşlarımızın kısa sürede talep ve önerilerini iletmesi amacıyla oluşturulan Çözüm Merkezimizde 7/24 kesintisiz hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımız, belediyemizin rutin hizmetlerinin yanında kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal tüm faaliyetlerimiz hakkında bilgi alabileceği gibi, kendi öneri ve taleplerini diledikleri an çağrı merkezimize iletebilirler. Amacımız hizmeti vatandaşın ayağına kısa süre içerisinde götürebilmek" diye konuştu.