1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan Belediyesi’Nden 15 Temmuz'a Özel Program…

Sincan Belediyesi’nden 15 Temmuz'a özel program…

Sincan Belediyesi’nden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününe özel program… Demokrasi zaferinin yazıldığı o kutlu gün biri diğerinden özel etkinliklerle hatırlanacak. Milli iradenin idamesi için hayatını feda eden aziz şehitler yâd edilecek. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Sincanlılar, o geceyi, mücadele verdiği noktalarda yeniden anacak. O gecenin ruhunu yaşayacak ve şehitlerini anacak. Bizler o günü unutmamak ve unutturmamak için çalışacağız” dedi.

 

Sincan Belediyesi 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının püskürtülmesinin yıl dönümüne özel program düzenleyecek. Hafta boyunca fotoğraf sergisi, film gösterimi ve Tasavvuf Müziği konseri gibi birçok etkinlik ile Sincan Belediyesi 15 Temmuz’un unutulmaması ve unutturulmaması adına çalışmalarını sürdürecek.

BİRİ DİĞERİNDEN ÖZEL ETKİNLİKLER

 

15 Temmuz’un anma programı; 11 Temmuz Salı günü sabahı Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın öncülüğünde Şehitlik ziyaretiyle başlayacak. Daha sonra program, Lale Meydanında 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açılışıyla devam edecek.  Milletin idamesi ve iradesi için gövdesini demokrasiye siper eden aziz şehitlerimiz Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla anılacak. 5 gün boyunca devam edecek etkinlikte şehitlere hep bir ağızdan dualar edilecek. Lale Meydanına kurulacak olan sinevizyonlarda 15 Temmuz ile ilgili film gösterimi yapılacak.  Serdar Tuncer, Abdurrahman Önül ve Ömer Karaoğlu gibi ünlü sanatçıları Lale Meydanında Sincanlılarla buluşturacak olan Sincan Belediyesi gülsuyu, Osmanlı şerbeti ve lokum gibi ikramlarda da bulunulacak.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE ÖZEL PROGRAM

 

Her fırsatta şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna aziz şehitlerimiz ve kıymetli gazilerimizi yine yalnız bırakmayacak. Başkan Tuna 15 Temmuz’u anma etkinlikleri kapsamında Kültür Evinde şehit aileleri ve gazilerle aynı sofrada buluşacak. Sincan Belediyesi tarafından 14 Temmuz Cuma günü ise şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulacak.

MİLLİ UYANIŞ GÜNÜ

 

15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde ise meydanlar yine Sincanlıların olacak.  Tam bir sene önce Lale Meydanında toplanarak darbeye geçit vermeyen vatandaşlar yine meydanlara akın edecek. Hain kalkışmada saldırı altında olan meclise, külliyeye trenlerle ve otobüslerle giden Sincanlılar yine otobüs ve trenlerle, marşlar söyleyerek Ulus’ta eski meclisin önünde toplanacak. Sonunda külliyede Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile buluşarak sabah namazı kılınacak. Ardından 15 Temmuz Anıtının açılışı gerçekleşecek.

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

 

Sincan Belediyesi olarak 15 Temmuz’u hiç unutmadıklarını ve unutturmamak adına birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Sincan belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Sincan’ın her zaman vatanına ve milli iradeye sahip çıktığını ve çıkacağını söyledi. Başkan Tuna “15 Temmuz bir milletin uyanışı, dirilişidir.  Yeniden bir olduğumuz, nasıl bir soydan geldiğimizin hatırlandığı müstesna bir zamandır.  O gün sabahın ilk ışıklarına kadar canı pahasına meydanları dolduran Sincanlılar yine aynı yerlerde o geceyi anacak. Şehitlerimize dua edilecek. Gazilerimize minnetimiz sunulacak. Bizler inşallah o gün gösterdiğimiz kararlı mücadeleyi bir sene sonra yine göstereceğiz. Allah milletimizi bir daha böyle bir ihanetle sınamasın.  Onlar ne yaparlarsa yapsınlar birliğimizi, dirliğimizi bozamayacaklar.  Allah birliğimize zeval vermesin. O günün kutlu mimarı olan bizler için canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet aziz milletimize de başsağlığı dilerim” diye konuştu.