1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan Belediyesi Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmıyor

Sincan Belediyesi şehit ailelerini yalnız bırakmıyor

Hain terör örgütü FETÖ’nün çatı davası Ankara Sincan’da görülüyor. Sincan Belediyesi bu davayı takip etmek isteyen şehit yakınları, gaziler ve basın mensuplarını yalnız bırakmıyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla Sincan Cezaevi Yerleşkesinin önüne stantlar kuruldu. Kurulan stantlarda Sincan Belediye çalışanları çeşitli ikramlar ile de vatandaşlara destek veriyor. Sincan Cezaevi önündeki çalışmaları kontrol eden Başkan Tuna “ Dava sürecince şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve basın mensupları bizim misafirimiz. Sincan olarak ev sahipliğimizi onlara göstermek istiyoruz” dedi.

 

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) çatı kadrosunun yargılanmasına Sincan Cezaevi Yerleşkesinde başlandı. Hain darbe girişiminden sorumlu 221 sanığın yargılanacağı davayı şehit aileleri, gaziler, basın mensupları ve vatandaşlar yakından takip ediyor. 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi dava sürecinde de Sincan Belediyesi vatandaşı yalnız bırakmıyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın da özenle takip ettiği bu süreçte bütün imkânlar seferber ediliyor.

Başkan Tuna’nın talimatıyla kurulan stantlarda çay ve su gibi temel ihtiyaçlar sağlanıyor. Ayrıca sabah, öğle ve akşam saatlerinde sıcak çorba ikramında bulunuluyor. Böylece davayı takip eden şehit aileleri, gaziler ve basın mensuplarına kolaylık sağlanıyor. Sadece maddi olarak değil aynı zamanda manevi olarak da misafirlerinden desteğini esirgemeyen Sincan Belediyesi, şehit ailelerini ve gazileri bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Cezaevi yerleşkesi önündeki hazırlıkları ve hizmetleri kontrol eden Başkan Tuna Sincan dışından gelen misafirlerle tek tek ilgileniyor. Şehit aileleri ve gazilerle de yakından ilgilenen Başkan Tuna dava süreci boyunca onları yalnız bırakmayacaklarının altını çiziyor. Başkan Tuna “ Biz Sincan Belediyesi ve Sincanlılar olarak darbe teşebbüsünün ilk dakikasından itibaren sokaklarda ve meydanlardaydık. Sincan içinden hem gazilerimiz hem de şehitlerimiz var. Meydanları o zaman nasıl boş bırakmadıysak şimdi de adaletin yerine geleceği şu süreçte vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız imkânlarımız ölçüsünde onlara destek olacağız. Burada bu davayı takip eden şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve basın mensuplarımız bizim misafirimiz. Sincanımıza yakışacak misafirperverliği göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu.