1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan'da Bitmeyen Dostlukların Durağı Orası!

Sincan'da bitmeyen dostlukların durağı orası!

Sincan Belediyesi tarafından büyüklerimizin hizmetine sunulan Güngörmüşler Konağı her gün binlerce misafirini ağırlıyor. Konağın her köşesinde tadına doyulmaz sohbetlerle bir araya gelen güngörmüşler, sıcak havanın da tadını çıkarıyor.

 

Sincan’ın simgesi haline gelen Güngörmüşler Konaklarına ilgi her geçen gün artıyor. Sincan Belediyesi tarafından büyüklerin hizmetine sunulan Güngörmüşler Konağı Sincanlıların en gözde mekânlarından biri… Özellikle güngörmüş geçirmiş büyüklerin yoğun ilgi gösterdiği Güngörmüşler Konağında her gün binlerce misafir ağırlanıyor. Yıllanmış sohbetin sıcacık çayla demlendiği konakta büyükler bir arada olmanın keyfini yaşıyor. Sıcak havanın da keyfini çıkaran güngörmüşler, birlikte kitap okuyor, anılarını paylaşıyor.

ESKİMEYEN DOSTLUK

 

Güzel dostlukların kurulduğu Güngörmüşler Konaklarında güngörmüşler ferah bir ortamda çayını yudumlarken gazete veya kitap okuyabiliyor. Konağın her köşesinde tadına doyulmaz sohbetler yapılırken kuş cıvıltıları ve klasik Türk musikisi de güngörmüşlere şehir içinde huzurlu bir ortam sağlıyor. Dost sohbetlerinde kimi zaman eski günleri yâd ediliyor kimi zamansa güncel gelişmeler değerlendiriliyor. Konağın misafirleri Sincan Belediyesi görevlileri tarafından sunulan ikramlarla da sohbetin tadını doyasıya çıkarıyor.

BAŞKAN TUNA’YA TEŞEKKÜR

 

Sincan Belediyesinin kendilerine sağladığı bu imkândan oldukça memnun olan güngörmüşler, eskiden vakit geçirmek için böyle nezih bir ortam bulmakta zorlandıklarını ifade ediyor.  Güngörmüşler Konağının müdavimlerinden olan 75 yaşındaki Bekir İsbir “Eskiden köşe bucak yer ararken şimdi evden dışarı çıktığımızda gideceğimiz adres değişmiyor. Artık havanın sıcak veya soğuk olması mühim değil biz burada bizim dilimizden anlayan dostlarla zaman geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu güzel imkânı sunan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya çok teşekkür ederim” dedi.

Sincan Belediyesi’nin onları unutmadıkları için çok mutlu olduğunu ifade eden 68 yaşındaki Kazım Kaya ise  “Bizler burada kendi evimizdeki huzuru yaşıyoruz.  Yeri geliyor acılarımızı yeri geliyor sevincimizi paylaşıyoruz. Belediye Başkanımıza ben tüm akranlarım ve kendim adına teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.