1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan Girişimci Yetiştirmeye Devam Ediyor

Sincan girişimci yetiştirmeye devam ediyor

Sincan Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile açılan girişimcilik kursları devam ediyor. Her yıl ortalama 300 girişimcinin sertifika aldığı Sincan’da kendi işletmesini kuranların oranı ise Türkiye genelinin üstünde…

 

Sincan Belediyesi'nin KOSGEB iş birliği ile düzenlediği ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi devam ediyor. Daha önce hiçbir şekilde kendi işinin patronu olmayan vatandaşlar için bu işbirliği, girişimci ruha sahip kişilerin bilgi ve deneyim kazanımlarını sağlıyor. Eğitim sonunda da girişimci adayları, kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilecek bilgi ve donanımı da sahip oluyor. 


Girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programında, 8 günde 32 saat eğitim veriliyor. Kursa devam zorunluluğunu yerine getirerek eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanıyor.

Kursta başarı sağlayanlar; 50 bini hibe, kalan 100 bini ise ilk 2 yılı geri ödemesiz, 2 yıl sonrasında 3’er ay vadeli olmak üzere 8 taksitte geri ödemeli olacak şekilde 150 bin TL değerindeki destek paketini alma hakkı kazanıyor.

SİNCAN TÜRKİYE GENELİNİN ÜSTÜNDE

 

Bugüne kadar Sincan’da 870 girişimciye sertifika verildi. Eğitimden sonra iş hayatına atılan girişimcilerin oranı Dünya’da % 7, Türkiye’de % 8 iken Sincan’da ise başarı oranı % 26…

Ülkenin geleceğini hep beraber inşa edeceğimizi söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Ülkemizin gelişmesi, insanlarımızın üretkenliğine destek olma noktasında bizler de elimizden gelen her türlü desteği imkânlarımız dâhilinde sunacağız. İnşallah güzel yarınlara; hep beraber, el ele ulaşacağız” dedi.