1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan’In Her Köşesi “Kadife” Gibi…

Sincan’ın her köşesi “kadife” gibi…

Sincan’ın her köşesi “kadife” gibi… Modern ve çağdaş görünümü ile Ankara’nın gözde ilçelerinin başında gelen Sincan’ın güzelliğine, kadife çiçekleri eşlik ediyor. Bahar başında laleler yaz başında ise güller ile donatılan ilçe bu kez de kadife çiçekleri ile bezendi. Başta Lale Meydanı olmak üzere Sincan’daki parklara, bahçelere, yol kenarlarına ve kavşaklara dikilen çiçekler, Sincan’a güzellik katmakla kalmıyor aynı zamanda hoş kokuları ve güzel renkleri ile de vatandaşın büyük beğenisini topluyor.

 

Şehrin estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Sincan Belediyesi, gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemeleriyle Sincan’ı çiçek bahçesine dönüştürüyor. Her mevsim şehri çiçeklerle donatan Sincan Belediyesi, yaz aylarının sıcaklığını yansıtan bir milyonun üzerinde mevsimlik çiçeği toprakla buluşturuyor. Sincan genelindeki meydan, cadde, refüj, kavşak ve parklar rengarenk kadife, kozmos ve zinya çiçekleri ile donatılıyor. Sincan’a renk ve güzellik getiren çiçekler vatandaşların da büyük beğenisini topluyor.

Şehir genelini süsleyen 1 milyon 200 bin çiçek, en güzel fotoğraflar için de görkemli bir dekor oluşturuyor. Yaz sıcağından bunalıp park ve bahçelere akın eden vatandaşlar, mis gibi kokusunun yanı sıra görüntüsüyle de beğeni toplayan çiçekler arasında keyifli saatler geçiriyor.

 1 MİLYON 200 BİN ÇİÇEK

 

Sincan’ı yeşil alanlarla ve çiçeklerle donatmak adına çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “800 bin kadife, 200 bin kozmos ve 200 bin zinya ile şehrimizin sokaklarına güzellik kattık. Daha yeşil ve çiçek bahçesi gibi bir Sincan için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.