1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Tarihi Cebeci İnönü Stadı'nın Yerine Yurt Yapılacak

Tarihi Cebeci İnönü Stadı'nın yerine yurt yapılacak

Tarihi Cebeci İnönü Stadyumu yıkılıyor. Yıkılan stadın yerine 3 bin 500 kişilik bir kız yurdu yapılması planlanıyor. Erzurum Mahallesi Muhtar Azası Hatice Hasırcıoğlu, ‘’Cebeci’nin yurda ihtiyacı var, faydalı olacağını düşünüyorum’’ dedi.

20 Mayıs 1963 yılında temeli atılan Cebeci İnönü Stadyumu,  koltuksuz 37.000 kişi kapasiteli stadyum, kapasite bakımından Ankara’nın en büyük 1. Türkiye’nin ise 5. Büyük stadyumu. Stadyumun yıkılıp kız yurdu inşaa edilmesini Cebeci Erzurum Mahallesi Muhtarlığı Azası Hatice Hasırcıoğlu ile konuştuk.

Kararın son 20 gün içinde onaylandığını ve en kısa sürede yurdun yapımına başlanacağını anlatan Hasırcıoğlu, ‘’Stadyum yıkılırsa, onu baz alırız şeklinde bir konu ortaya çıktı biz de bundan sonra aşamaların daha fazla takipçisi olduk. Öncelikli duyumlarımız, TOKİ projesinin yapılması şeklinde oldu. Ama daha sonrasında ev sahibi, daha çok halka açık bir yer olmalı şeklinde bir beyanda bulunmuş. Sonra TOKİ projesinden vazgeçildi. Daha sonrasında Alışveriş Merkezi yapılması düşünüldü, bir süre sonra ondan da vazgeçildi. Cami yapılacağından da söz edildi ama ondan da vazgeçildi. En son muhtarlığa gelen bilgi 3 bin 500 kişilik bir kız yurdu olacağı yönünde. Zaten Resmi Gazete’de duyuruldu. Bizim de şu an için bilgimiz bu yönde. Bu yazı geleli yaklaşık 15-20 gün oldu’’ dedi.

Haber: Güçlü Anadolu Gazetesi