1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. "uluslararası Büyük Ankara Festivali”Nde Muhteşem Konserler

"Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nde muhteşem konserler

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 6 yıl üst üste düzenlediği ve "Uluslararası Büyük Ankara Festivali”, 3 yıl aradan sonra Başkentlilerle 7. kez buluşuyor. Peki hangi sanatçılar, hangi gün, saat kaçta konser verecek? Detaylar haberimizde...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 29 Temmuz- 6 Ağustos tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde (eski Hipodrom) düzenlenecek Büyük Ankara Festivali’nin hazırlık çalışmalarını, yerinde denetlemişti.

Büyükşehir Belediyesi’nce  düzenlenen “Uluslararası Büyük Ankara Festivali”, 3 yıl süren hasretin ardından, sahne şovları, uluslararası grupların gösterileri, kurum tanıtımları, dev oyuncak alanları, heyecan dolu etkinlikler ve ünlü sanatçıların verdiği konserlerden oluşan  zengin içerikli dev bir organizasyonla,  tekrar Cumartesi günü kapılarını açmaya hazırlanıyor.

SEVİLEN SANATÇILAR SAHNE ALACAK

Festivalede Ankaralılar, pop müziğinin güçlü ve sevilen sanatçılarından; Funda Arar, Işın Karaca, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç, Mustafa Ceceli, Demet Akalın, Gülşen, İrem Derici ve Emre Aydın'ın vereceği konserlerle hem eğlenecek hem de hareketli ve romantik şarkılarını dinleme imkanı bulacak.

Atatürk Kültür Merkezi (Eski Hipodrom) alanında 29 Temmuz 6 Ağustos günleri  arasında gerçekleştirilecek Festival’de,  pop, halk ve arabesk müziğinin sevilen sanatçılarının vereceği konserler serisiyle, Başkentliler, müzik ziyafetine doyacak. Büyük Ankara Festivali, Başkentlilere eğlenceli, keyifli ve coşkulu 9 gün yaşatacak.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi’ne ait birimler, bağlı şirketler, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı yüzlerce kişiden oluşan ekipler, Atatürk Kültür Merkezi’ni (AKM) festivale hazır hale getirmek için geceli gündüzlü çalışıyor.

Festival alanında, oyun alanları, konser alanı, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının tanıtım imkanı bulacağı çadırlar, birbirinden farklı ürünlerin satılacağı stantlar ile çeşitli etkinliklerin yapılacağı küçük sahneler kuruluyor.  

Her gün on binlerce Başkentliyi ağırlamak üzere hazır hale getirilen festival alanı, gündüzü ayrı gecesi ayrı aktivitelerle tam bir şölenin yaşanacağı yer haline getiriliyor. 

 

İşte program:

29 Temmuz Cumartesi - 20:00: Işın Karaca , Emre Aydın  

30 Temmuz Pazar - 20:00: Funda Arar, Uğur Işılak, Sinan Akçıl

31 Temmuz Pazartesi - 20:00: Ferhat Göçer, Serkan Kaya, Ceyhun İsmayılov 

1 Ağustos Salı - 20:00: Demet Akalın, Alişan

2 Ağustos Çarşamba - 20:00: Serdar Ortaç

3 Ağustos Perşembe - 20:00: Ankaralı Coşkun, Mustafa Taş, İbocan, Hüseyin Kağıt

4  Ağustos Cuma - 20:00: İrem Derici, Mustafa Ceceli

5 Ağustos Cumartesi - 20:00: Gülşen, İsmail Türüt

6 Ağustos Pazar - 20:00: Linet , Seccad Mehmedi,  Nihat Doğan