1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Uluslararası Film Festivalinde Sincan Birinci Oldu

Uluslararası film festivalinde Sincan birinci oldu

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya anlamlı ziyaret… Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışmasında birinci olan Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu başarılarını Başkan Tuna’yla paylaştı. “Sincanımızda bu başarılara şahit olmak bize büyük gurur yaşatıyor” diyen Başkan Tuna “Bu başarıların devamını görmek istiyoruz” dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen Çekmeköy Uluslararası Film Festivali’nde ödüller Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. “İhanet ve Direniş” temasının işlendiği yarışmada Türkiye’den ve yurtdışından toplam 96 film değerlendirmeye girdi. Sincan Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu da bu yarışmada elde ettiği dereceyle Sincan’ın yüzünü güldürdü.  Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu Müdür Yardımcısı Caner Menemencioğlu’nun yazıp yönettiği “Hüma” isimli film rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Hüma filminde 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadıklarını filme yansıtan Menemencioğlu jüriden de büyük övgü topladı.

Çekmeköy Uluslararası Kısa Film yarışmasında Sincan’ı gururla temsil eden Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu bu başarılarını Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile paylaştı. Ankara’ya döner dönmez Sincan Belediyesini ziyaret eden Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu Müdür Yardımcısı Caner Menemencioğlu eğitim ve sanata verdiği desteklerinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür etti. Kültürel değerlerin aktarılması ve sanata verdiği önemle tanınan Başkan Tuna da Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu’nu tebrik edip başarılarının devamını diledi.


Sincan’daki bilinçlendirme faaliyetlerinin en büyük destekçisi olan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna başarılı işlerin kendisini gururlandırdığını ifade etti. Başkan Tuna “Sincanımızın değerli evlatlarının başarılı işlere imza atmaları bizleri onurlandırdı. Daha çok başarılı okullar çıkaracağımıza inanıyorum. Bu istikrarı gelecek organizasyonlarda da sürdürmelerini temenni ediyorum” dedi.