1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Vali Topaca, Muhtarlar Günü’Nde Anıtkabir’I Ziyaret Etti

Vali Topaca, Muhtarlar Günü’nde Anıtkabir’i ziyaret etti

Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Vali Ercan Topaca, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen muhtarlarla birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek geldiği Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Vali Topaca, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Vali Topaca, Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı Anıtkabir mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yüce Atatürk,

Rütbelerin en büyüğü olan milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olarak işbaşına gelmiş muhtarlarımız, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar.

Halkımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, mühim bir görev üstlenmişlerdir. 

Büyük Devlet olma vizyonunun yerelde başladığı bilinciyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat ve tasvipleriyle muhtarlar günü olarak kabul edilen bu günde; Türkiye Cumhuriyeti’ni demokratik değerler üzerinde el birliğiyle yüceltip, ülkemizi aydınlık yarınlara güven içinde taşıma azminde olduğumuzu ifade etmek isterim.

Ruhun şad olsun.”

Ziyaretin ardından Vali Ercan Topaca, muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.