1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Veysel Tiryaki Çocukları Çanakkale’Ye Uğurladı

Veysel Tiryaki çocukları Çanakkale’ye uğurladı

Referandum yoğunluğunun ardından çalışmalara hiç ara vermeden aynı tempoda devam eden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bugün sabah erken saatlerde Çanakkale ve Bursa gezisine katılan öğrencileri yolcu etti.

SABAH SAAT 07:00’DE VEYSEL TİRYAKİ’Yİ GÖREN ÇOCUKLAR ÇOK ŞAŞIRDI

Veysel Tiryaki, sabah saat 07:00’de Güneşevler Gençlik Merkezi’nin önünde, Aydınlıkevler, Güneşevler ve Karapürcek mahallesi gençlik merkezlerine üye gençlere “hayırlı yolculuklar” diledi.  Altındağ Belediyesi tarafından Çanakkale ve Bursa gezisine götürülen 150 kadar çocuk, karşılarında Veysel Tiryaki’yi görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.  Çocuklar kadar, vedalaşmaya gelen ailelerin heyecanı da dikkat çekti.

10 YILDIR KÜLTÜR GEZİLERİMİZİ DİSİPLİNLİ ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYORUZ

Altındağ Belediyesi olarak yaşam boyu eğitime büyük önem verdiklerini aktaran Veysel Tiryaki, 10 yıldır kültür gezileri yaptıklarını ve bu gezileri eğitim çalışmalarının bir parçası olarak gördüklerini aktardı.

Kültür gezilerinde belirlenen yerlerin özenle seçildiğine dikkat çeken Veysel Tiryaki,  bu yerlerin tarihsel açıdan büyük önem taşıdığını dile getirdi. Çanakkale’nin herkes tarafından mutlaka görülmesi gerektiğini belirten Veysel Tiryaki, düzenledikleri bu gezilerle Altındağlı çocukları tarihle ve kültürle buluşturduklarının altını çizdi. Veysel Tiryaki, zihinlerin aydınlanmasında bu gezilerin büyük pay sahibi olduğunu belirterek “Geçmişini bilmeyen bir nesil, geleceğini bilemez” dedi.

3 otobüsle Çanakkale ve Bursa’ya doğru yola çıkan çocuklar için her şeyin düşünüldüğünü ifade eden Veysel Tiryaki, ailelere ‘çocukların emin ellerde olduğunu’  söyledi.