1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Veysel Tiryaki'den Şehit Ve Gazi Yakınlarına Destek

Veysel Tiryaki'den şehit ve gazi yakınlarına destek

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Genelkurmay Karargahı Ana Davası’nınSincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndekiduruşmasını şehit aileleri ve gazilerle birlikte izledi.“15 Temmuz gecesi yaşananları unutmayacağız, unutturmayacağız diyen Veysel Tiryaki, “Vatan hainlerinin en ağır cezayı alacağına inanıyorum. Bizler de şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte davanın takipçisi olacağız. Tüm dünya bilsin ki, Türkiye dimdik ayaktadır” dedi. Davayı takip eden 15 Temmuz gazileri de Ankaralılara çağrı yaparak, darbe sürecinde meydanları dolduranların Sincan’a gelerek duruşmalarda da kendilerine destek olması çağrısında bulundular.

Başkan Veysel Tiryaki, 221 sanığın yargılandığı Sincan Cezaevi’nde görülen FETÖ/PDY Genelkurmay Karargahı Ana Davası’nın duruşmasına şehit aileleri ve gazilere destek vermek için katıldı. Sabah erken saatlerde AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ve ilçe teşkilatı üyeleriyle birlikte Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ne gelen Başkan Tiryaki, şehit ve gazi yakınları ile görüştü. İddianameyi de inceleyen Tiryaki, “Alçak darbe girişimini yapan hainlerin hesap verme zamanı geldi. Bizler de şehit yakını ve gazilerimizin yanındayız. Vatan hainleri adalet önünde hesap verecekler. Hainlerin en ağır cezayı alacaklarına inanıyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“BU DAVA MİLLİ BİR DAVADIR”

15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde gazi olan Birol Çebi, davanın milli bir dava olduğunu hatırlatarak, davayı takip eden gaziler adına şu çağrıyı yaptı:

“Bu dava milli bir davadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara dökülen ve canı pahasına ülkemizi koruyan halkımızı Sincan’a, duruşmalarda bize destek vermeye davet ediyorum. Darbecilerin en ağır cezayı almaları için davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.”