1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Veysel Tiryaki'den Yoğun Mesai

Veysel Tiryaki'den yoğun mesai

Kültür gezileri kapsamında her yıl Çanakkale’ye binlerce kişi götüren Altındağ Belediyesi, bu yıl Çanakkale’ye 4300 kişi götürüyor. 10 Nisan’da başlayan Çanakkale gezi maratonu tüm hızıyla sürüyor. Sabah erken saatlerde mahallelerinden uğurlanan 150 kişi, Çanakkale’nin tarihi atmosferini rehberler eşliğinde keşfediyor.

Veysel Tiryaki sabah saat 06:30’da Çanakkale yolcularını uğurladı

Bugün Beşikkaya Kadın Eğitim Kültür Merkezi önünden yola çıkan 150 kişilik kafile, yine Başkan Tiryaki tarafından uğurlandı. Sabah saat 06:30’da merkez önüne gelen Başkan Tiryaki, Altındağlı kadınlara “iyi yolculuklar” diledi. Sabah çok erken saatte  Başkan Veysel Tiryaki’yi karşılarında gören Altındağlılar hem şaşırdı hem mutlu oldu.

“Kültür gezilerini 10 yıldır sürdürüyoruz.”

Veysel Tiryaki, yola çıkan otobüslerin içinde Çanakkale yolcularına kısa bir konuşma yaptı. Çanakkale’nin önemine değinen Başkan Tiryaki, kültür gezileri kapsamında her yıl binlerce Altındağlı kadın, erkek ve çocuğu Çanakkale’ye götürdüklerini ve bunun bir amacı olduğunu söyledi. Her Türk vatandaşının Çanakkale’yi mutlaka görmesi gerektiğini belirten Başkan Tiryaki, bu gezilerin Altındağ’daki eğitim seferberliğinin bir parçası olduğunu vurguladı. 10 yıldır disiplindi şekilde kültür gezilerinin devam ettiğini belirten Başkan Tiryaki, bu yılki Çanakkale gezilerinin 24 Mayıs’ta biteceğini ve toplamda 4300 kişinin Çanakkale’ye götürüleceğini belirtti.