1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Whatsapp'a Bir Yeni Özellik Daha

WhatsApp'a bir yeni özellik daha

WhatsApp'ın yeni betasında bulunan bir özellik, gönderilen mesajın geri çekilmesini sağlıyor. Böylece yanlışlıkla gönderilen mesajı iptal etmek mümkün oluyor.

WhatsApp'ta bazen karşı tarafla yazışırken, bazen yanlış bir kelime yazabiliyor veya gönderilen bir mesaj sonrasında pişmanlık duyabiliyoruz. WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde bu sorun ortadan kalkabilir.

WhatsApp’ın beta sürümünü kullanan geliştiriciler, geri çağırma özelliğini WABetaInfo üzerinden kullanabildiklerini duyurdu. Böylece yanlış kişiye mesaj gönderildiğinde veya gönderilen içerik yanlış olduğunda mesajı iptal edebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için ise ilgili mesaj seçiliyor ve gönderimi iptal etmek için yeni eklenen seçeneğe dokunmak yeterli oluyor.

WhatsApp'ın ilgi çekici özelliği hakkında bir blog yazısı da yayımlamış durumda. O yazıdaki önemli başlıklar ise şu şekilde:

Bir mesajı gönderdikten sonra beş dakikalık bir süre içinde geri çağırabilirsiniz. Bu süreden sonra mesajı iptal edemezsiniz. 

Özelliği kullanmak için, hem siz hem de alıcınız; Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp'ın en son sürümünü kullanıyor olmalıdır.
Alıcılar mesajları geri çağırmadan önce görebilirler. İşlem başarısız olursa WhatsApp sizi bilgilendirecektir.
Karşınızdaki kullanıcı bir geri çağırma talebinde bulunursa “Bu ileti geri çağrıldı” bilgisini alırsınız.
Android kullanıcıları ilgili mesaja basılı tutup, menü düğmesine dokunarak “Geri Al” seçeneğini görecekler. iPhone ve Windows Phone kullanıcıları ise ilgili mesaja basılı tutarak aynı seçeceği görebilecekler.
Test süreci devam