1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Yapılandırma Son Başvuru Tarihi 30 Haziran

Yapılandırma son başvuru tarihi 30 Haziran

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan,  Grup Müdürleri Ersin Eroğlu ve Birgül Kalkan ile birlikte ANKESOB Yönetimine 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili hatırlatma ziyaretinde bulundu.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar ve Hasan H. Çavuşculu ile ANKESOB Yönetim Kurulu Üyeleri; Bayram Karakaş, Tunçay Elmadağlı ve Hacıbekir Gani tarafından sıcak ve samimi bir havada karşılanan Karayılan, 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili bilgi verdi.

Ziyarette, 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile 1 Temmuz 2016-31 Mart 2017 dönemi vergi ve diğer borçların yapılandırılması için başvuruların devam ettiğini belirten Karayılan, son başvuru tarihinin süre uzatımı olmaksızın 30 Haziran 2017 olduğunu ifade etti. 

Karayılan, 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile 31 Mart 2017 öncesi MTV/Trafik ceza borçlarının da düşük faizle ve taksitle kolaylıkla ödenebileceğini sözlerine ekledi. 

Karayılan ve çalışma arkadaşlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, esnaf ve sanatkarların  her zaman  ülkesine ve devletine karşı olan sorumluluğunun bilincinde hareket ettiğini, ANKESOB olarak da kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesine ve etkin kullanılmasına büyük önem verildiklerini vurguladı.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar,"Ekonomik nedenlerden dolayı işleri bozulan ve kamuya olan borçlarını ödeme zorluğu çeken esnaf ve sanatkarlarımızın da yararlanabileceği bu uygulamadan dolayı başta Hükümetimiz olmak üzere Maliye Bakanlığımıza, Gelir İdaresi Başkanlığımıza ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı olarak da sizlere teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Konuşmasında ayrıca vergisini zamanında ödeyenle ödemeyen arasında bir farkın olması gerektiğini ifade eden Ar, sorumluluklarını zamanında yerine getirerek vergisini düzenli ödeyen mükelleflerin kollanarak vergi indirimlerinden faydalanmasının ve ödüllendirilmesinin önemini vurguladı.